Pateicība

Es ticu, ka ir kaut kas augstāks par mums, lai vai kādā vārdā mēs to sauktu. Un ticība ir vitāli nepieciešama. Ir nepieciešama paļāvība. Ir vajadzīga visaptveroša cilvēkmīlestība, kas mums tik ļoti trūkst.
Šajā video nav ne “Jauna Amerika” atklāta, ne izteikta kāda īpaša un ilgi slēpta atklāsme. Tomēr šeit ir pavisam patiesi un varbūt pat reizēm skaudri sāpīgi nosauktas lietas īstajos vārdos.
Par to, kā mēs slēpjamies aiz “laika trūkuma” un “tādi tagad laiki” maskas. Un, protams, vēl simts citām sejām.
Par to, kā dzīvojam tādā steigā un stresā un ar tik daudz domām galvā, ka mēs pilnīgi un totāli aizmirstam, kas ir pats būtiskākais.
Par to, kā pilnīgi viss, VISS mums ir kļuvis svarīgāks par savstarpējām attiecībām, apskāvieniem, smaidiem un pavisam niecīgiem, bet pacilājošiem vārdiem.
Par to, kā mēs paši esam novērsušies no sevis, nerunājot vēl par citiem…
Es vienmēr esmu teikusi, ka laika mums netrūkst! Visiem ir dotas šīs 24 stundas diennaktī un viss ir atkarīgs no tā, kā mēs šo laiku spējam izmantot…
Tā pat es vienmēr esmu centusies nenoskopoties ar “Paldies”!

Jā, es reti atzīstu savas kļūdas, bet pateikties un izteikt tās labās lietas cilvēkiem, kas man kaut ko nozīmē gandrīz vienmēr ir bijusi mana prioritāte.
Šī mācītāja sacītais, viss svētku un pirmssvētku stāvoklis un emocionālais fons man atkal lika aizdomāties. Manī ieplūda tāda visaptveroša pateicība visiem un ikkatram, kas ir manā dzīvē uz šo konkrēto laika sprīdi. Sprīdi, kas var būt gan ļoti, ļoti garš, gan pavisam niecīgs.
Jā, ir grūtie brīži, kad liekas, ka visa ir par daudz, vai kaut kā ir par maz. Kad neveicas, nedodas un visādi citādi ir “tūtā”! Bet pateicība izglābj.
Pateicība par to, kur esi.
Par to, kas ir bijis labs un, kas ļoti svarīgi, arī par to, kas bijis slikts.
Jo ikkatrs dzīves stūrakmens, gan priecīgais, gan drūmais mūs ir atvedis tieši tur, kur atrodamies un padarījis mūs tieši tādus, kādi mēs esam. Un mēs esam LIELISKI!
Šie vārdi gan vienmēr izklausās banāli, kad esi tajā otrā pusē. Tajā, kur rozēm ir tikai ērķšķi. Bet ieraugot savā iztēlē arī dzīvus rožu pumpurus es ticu un es zinu, ir vieglāk un iespējamāk pārkāpt atpakaļ tajā plaukstošajā dārzā.
Un, lai gan es jau esmu daudziem cilvēkiem pateikusi paldies par to, ka viņi ir. Visiem nesanāks… Un ne jau tāpēc, ka nebūtu laika! Vairāk – neuzņēmība, kaut kādā mērā negribēšana, nevarēšana citādā līmenī un citi sīkie šķērslīši, kas attur.
Tādēļ šos savus “paldies” es izlieku rakstot un sūtu gaišās labās domas kosmosā, lai nonāk tur, kur viņām būs vislielākā vērte.
Paldies pašiem tuvākajiem, ka bijāt, esat un būsiet.
Paldies tiem nedaudzajiem, kurus es saucu par draugiem un tieši tāpēc, ka varu jūs tā saukt.
Paldies manam uzklausītājam, kas patiešām ir palīdzējis man tā netverami un nemanāmi augt.
Paldies manai lieliskajai darba vietai, kas mani nemitīgi māca un liek mācīties. Liek pilnveidoties, liek pieslīpēties un pieaugt.
Paldies maniem burvīgajiem vadītājiem, kas katrs ir ar kaut ko īpašs gan manā profesionālajā, gan dzīves ceļā. Gan skarbāks vārds, gan viedāks padoms, gan mierinājums un atbalsts grūtajos brīžos.
Paldies maniem fantastiskajiem kolēģiem, bez kuriem es vēl joprojām nemācētu vairāk kā pirms četriem gadiem. Kas mani mācījuši, rājuši, uzslavējuši un pieņēmuši! Un veltījuši divas svarīgākās lietas, kas mums ir – laiku un sevi pašu!
Paldies tām neskaitāmajām ģimenēm, kuru dzīves laimīgākajos brīžos esmu varējusi būt klāt un piedzīvot brīnumu. Kuru smaids, sapratne un ar mīlestību pilnās acis skatoties uz savu jaundzimušo ir mans vislielākais atalgojums.
Paldies, ka par spīti visam, man ir tā iespēja šos “paldies” pateikt un es spēju, ja ne vienmēr, tad visai bieži novērtēt to, kas man ir.
Lai visiem, un it sevišķi tiem, kas ir tikuši līdz šai pēdējai rindkopai, pietiek spēka! Pietiek mīlestības, pietiek vēlmes un spara. Pietiek apņēmības dažbrīd apstāties un pietiek atklāsmes saredzēt.
Lai patiesi laimīgs, veiksmīgs un cilvēkmīlestības pilns Jaunais gads!
Un ne, no 1. janvāra, bet jau no šodienas!

Video: «Tikšanās ar mācītāju Andreju Mediņu»

E.

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s