Chpt.2

Esmu Helsinkos. Dzīva un Vesela. Paldies visiem augstajiem, ka šoreiz turbulence nebija tik liela un brīvā kritiena sajūta bija tikai vienreiz un īsa.

Protams, protams, ka viss neizgāja bez “interesantiem” piedzīvojuumiem.

Pirmo reizi biju tieši laikā uz boarding time. Un kā Jums šķiet, kas notika? Tieši maniem geitiem noplīsa tehnika un mums nācās gaidīt 30 minūtes plusā, kā rezultātā neizlidojām laikā un ieradāmies Helsinkos ar 20 minūšu nokavēšanos.

Kad beidzot tiku  lidmašīnā, stjuarte lūdza mani samainīties vietām ar vienu indiešu sievieti. Viņai vieta bija ailē, man pa vidu, lai gan speciāli biju uzrakstījusi pieteikumu 2.aprīlī, ka vēlos sēdēt pie loga. Maiņa izdevīga – aile, nevis vidus. Iemesls maiņai – indiete nemāk ne Somu, ne angļu valodu un avārijas gadījumā stjuartei nepieciešams cilvēks ailē, kas spēj komunicēt. Sapriecājos, iekārtojos. Viss ok. Bet nē. indietei bieži jāiet uz tualeti, jāsēž ailē, man jāiet atpakaļ savā vietā!!! Psc.

Lidmašīna tīk šaura, pat uz Spāniju šķiet bija lielāka, bet šeit 8 stundu lidojums un knapi apsēsties var. Nācās iespiesties starp diviem somiem. Viens galīgs mūdzis, otrs milzīgs pļāpa. Piedevām pazaudēju savas pret nelabuma zāles visā tajā juceklī ar bagāžu. Nice.

Kaut kā nomocīju tās 8 stundas, cenšoties aizmigt. Jūtos briesmīgi.

Helsinkos atkal milzīga un ilga  pasu kontrole + vēl viens dīvains sekjuritijs. Kanādā man pārbaudīja fēnu, šeit – datora rezerves bateriju, plus iztaustīja mani no matiņiem līdz papēžiem, jo es 3x pīkstēju. vļē. Viņiem novecojušas tehnoloģijas, ne lielais aplis, kurā var pārbaudīt pret ieročiem, ne uzparikte, ko vienkārši pārbrauc pāri. Taustīja ar rokām un diezgan pat nepieklājīgi. Tagad man ir kāda knapi pusstunda un tad jau izlidoju uz Rīgu…. Ceru tur saņemt abas savas bagāžas sveikas un veselas….

  • Helsinkos +15 grādi. nice. Deja vu kultūršoks kā kad no Spānijas lidoju…

E.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s