Gran Tarajal

Rīts iesākās ar skumju un sāpīgu apziņu – esmu iekrāsota vēl košāk sarkanā tonī. Sajūta patiesi ir briesmīga. Esmu pārliecināta, ka man ir kaut kādas pakāpes apdegums, jo pie kustībām, it sevišķi roku locītavas, nežēlīgi smeldz. Katrs saules stars tiek izjusts ar dedzinošu sāpi. Jūtos kā vampīrs, apģērbies tā, lai maksimāli maz būtu kailu ādas laukumu, tomēr pat caur drēbēm es jūtu vismazāko saules vīpsnu par mani. Kustēties ir visai sarežģīti, jo ikreiz kad drēbes pieskaras ādai, sevišķi kājām, pleciem un vēderam es automātiski saraujos. Šoferēt ir vēl grūtāk. Drošības josta, saule vējstiklā un apdegušie pirksti uz karstas stūres. Viesnīcā varu tikt vien pēc pulksten diviem, tādēļ saņemos un ceļā atpakaļ uz ziemeļaustrumiem vēl piestāju pāris pludmalēs, lai novērtētu ainavu.

Costa Calma atradu arī ļoti skaistu savvaļas parku ar palmām un dažādiem ziedošiem augiem. Atrasties palmu ēnā bija vismaz ciešami. Gāju maksimāli lēni un skumu, ka par sauli nespēju priecāties.

Viesnīca mani gaidīja Gran Tarajal – kārtējā skaistajā pilsētā okeāna krastā. Gaidot check-in stundu paklejoju pa vietējo apkārtni, priecājos par to cik ļoti mani vēljoprojām uzrunā Spānija, ar visiem ¡Hola, Gracias un Chao! Tālāk jau mani gaidīja iecerētā aukstā duša, spogulis, kurā apzinājos, ka ir sliktāk nekā biju domājusi un gulta ar tīriem palagiem, kurā var pilnā garumā izstiept kājas.

Nedaudz pagulējusi pusdienlaiku, vakarpusē devos uz izslavētu zvaigžņu vērošanas vietu – Mirador astronomico de Sicasumbre. Pēdējās 15 ceļa minūtes man bija jābrauc augšup pa serpentīnu. Tas bija šausminoši! Tumšs, šaurs, par laimi, asfaltēts ceļš un abās pusēs kraujas. Zīme par to, ka jauzmanās no dzīvniekiem noteikti nepalīdzēja justies labāk. No vienas puses pozitīvi, ka bija jau vēls, jo tad varēja cerēt, ka uz šī ceļa būšu viena. Tomēr sajūtas sirreālas, kad tālās gaismas izgaismo vientuļo,  līkumaino ceļu un ik pa laikam arī biedejošas klintis starp šoseju un krauju. Milzīga adrenalīna deva! Pati zvaigžņu vērošanas vieta – skaista, klusa un mierīga. Aiz kalnu grēdām var nojaust pilsētu apveidus, bet virs galvas miljoniem zvaigžņu un to konstelāciju. Tā tu tur stāvi kalna galā, tumsā, klusumā, Atlantijas okeāna vidū un apzinies, ka esi Visuma daļa un Visums ir daļa Tevis…

To, protams, ar manu ziepju trauku iemūžināt neizdevās, tādēļ šeit – pavasarīgs sveiciens…

Atpakaļceļš bija vienlīdz biedējošs un viesnīcā atgriezos jau pēc pusnakts. Āda atkal atgādināja par sevi un smeldza. Gūglē noskaidroju, ka I pakāpes saules apdegums man ir viennozīmīgi, ja būtu čūlas, varētu jau domāt arī par otro pakāpi. Mierināju sevi, ka ja vien kārtīgi mitrināšu ādu, tad nākamajā dienā jau noteikto būs labāk. Gulēt varēju tikai piespiedu pozā uz muguras, jo pieskarties plecu daļai ir neiespējami.

Nākamais rīts uzausa ar briesmīgu atskārsmi – čūlas!! Mazas un nenozīmīgas, bet šausmīgi sāpīgas uz dekoltē un pleciem, bet viena milzīga pat uz auss. To nebiju smerējusi vispār, jo nedomāju, ka ausis arī var apdegt. Atskatoties – es vispār nedomāju! Nekad neesmu piedzīvojusi tādus apdegumus, nespēju aptvert, cik slikti var būt un radušos situāciju nenovērtēju. Iespējams, ja būtu noreaģējusi ātrāk, tad tik tālu nebūtu aizlaidusi.

Ja iepriekš domāju, ka man ir apgrūtināta kustēšanās, tad tagad ir vēl briesmīgāk, kvartālu līdz aptiekai gāju 7 minūtes ar asarām acīs. Jo, protams, sevis žēl. Un dusmas uz sevi arī. Un laiks ir tik brīnišķīgs…

Aptiekā nopirku Paracetamolu un man iedeva kaut kādu spreju, kas nomierina un atjauno ādu. It kā vairākkārt rādīju savu skādi un farmaceite šausminājās, tomēr nepamet sajūta, ka ar šo līdzekli nu jau būs par īsu.

Variantu nav. Kaut kā jau paies un aizmirsīsies (es ceru). Ja būtu viesnīca, droši vien šodien tikai veģetētu gultā, bet tā kā plāni citi, tad došos (lēnītēm) tālāk – salas izpētē.

E.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s